Párom Hu Szentendre

Párom Hu Szentendre

Kossuth Művelődési Központ És Könyvtár Cegléd

kereskedelmi-szálláshelyek-típusai
  1. Programjaink archívuma 2009. - ARCHÍVUM
  2. Háttér | Ceglédi Városi Televízió | Oldal 19
  3. Szuperinfó Dél-Pest Megye

Cegléd - Exkluzív Cégajánló - Cegléd város, érdekességek, képek

A ceglédi könyvtárban az átépítést követően 1961. január 17-én nyílt meg az új szabadpolcos szolgáltatás. Az új szervezeti modell beváltotta az előzetes elvárásokat, megnőtt a helyben használt és a kölcsönzött könyvek forgalma; korábban az olvasók által mellőzött állományrészek most jobban az érdeklődők látókörébe kerültek, és nem szűnt meg az olvasókkal való foglalkozás sem; átalakult és új elemekkel bővült. A másik nagy jelentőségű újítás a szabadpolc bevezetését megelőzően történt meg. A könyvtár egyik termében önálló gyermekrészleget alakítottak ki. Ez a részleg az első volt Pest megyében, sőt, az országban is az elsők közé tartozott a ceglédi. A könyvtár külön bejáratú helyiségében kialakított, a halványzöld bútorokkal, apró fémszálakkal ellátott ruhatárral, üveglapokkal borított asztalkáival és alacsony polcaival pompázó 36 négyzetméteres részlegben 2500 kötet könyv közül választhattak a gyermekek. A felnőtt részlegtől elkülönülő, barátságos és vonzó környezetben működő részleg heti 22 órás nyitvatartási idővel, önálló könyvtárossal kezdte meg működését.

2020-ban második alkalommal kaptuk meg a Minősített Közművelődési Intézmény Címet, 2021-ben a Közművelődési Minőség Díjat. A Napsugár Gyermekház telephelyünk 2020-ban Megyei Prima-díjas, a Helyi Termék Vásár és COOP Zrt. együttműködésünkkel elnyertük az "Inno d'Or – Év Innovációja 2021" díjat Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár, Polgár Megye: Hajdú-Bihar Település: POLGÁR Az Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár jogelődje, a közművelődési tevékenységét 1950-ben, un. vándorkönyvtárként kezdte a volt Ipartestület székházában. 1953-ban alakult meg a környező községek ellátására a Polgári Járási Könyvtár, mely az állomány gyarapodásának és a szakmai munka fejlődésének köszönhetően 1960-ban a Művelődési Központtal egy új közös épületbe költözött. 1990. november 15-től, összevont intézményként, mint Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár látja el kultúraközvetítő feladatát. Polgár városközponti területének fejlesztése alkalmával 2013-ban felújításra került az Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár épülete is.

Janáky István építész 1949-ben a magyar modernizmus jegyében készült tervei alapján kezdték el építeni Hódmezővásárhelyen, az egykori görög keleti iskola épülete helyén, a város szívében, a Kossuth tértől 200 m-re. A magyar modern stílus a háború után csak két évig létezett hazánkban. Az ezt követő időszakban már a szovjet szocialista realizmus hatása érződött az épületek tervezésé aula falán látható freskót Németh József készítette 1962-63 körül. Címét nem tudjuk. A megrendelő városvezetés kérése csupán annyi volt, hogy a festmény témája kötődjön a színházhoz. Az első freskó arany hátterű, mondai jelenetet ábrázoló kép volt, melyen ledér öltözetű nőalakok szerepeltek. A politikai vezetés erkölcstelennek titulálta a festményt. Tehát ez nem az eredetileg ide szánt alkotás. Ezután készült el a végleges változat szocialista realista stílusban, ami megfelelt a kor akkori elvárá intézmény fél évszázadon keresztül sikerrel látta el a város közművelődési feladatát (nagysikerű színházi előadások, kiállítások, iskola estek, szavalóversenyek, ki mit tudok, szakkörök ismeretterjesztő előadások stb.

keszthely budapest távolság